Refleksja z ostatniego tygodnia Kapituły 2016 poprzedzona była intensywnym rozeznaniem związanym z wyborem przełożonej generalnej i jej rady. Nową Przełożoną Generalną została wybrana Barbara Dawson. Po przerwie na zasymilowanie przez ciało-umysł-ducha każdej z nas tego, co dokonało się w ciągu minionych czterech tygodni powróciłyśmy do rozpoczętej pracy nad wezwaniami, dekretami, decyzjami, rekomendacjami i oświadczeniami.

10 sierpnia oficjalnie zakończyła się Kapituła Generalna 2016.

Nasza nowa Przełożona Generalna, Barbara Dawson RSCJ, ogłosiła właśnie skład Zarządu Gneralnego. Oto one: Isabelle Lagneau RSCJ (BFN), Daphne Sequeira RSCJ (IND), Marie-Jeanne Elonga RSCJ (RDC), Mónica Esquivel RSCJ (MEX)

https://rscjinternational.org/news/our-new-general-council

Z radością ogłaszamy, że nową Przełożoną Generalną Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezus na najbliższe 8 lat została Barbara Dawson RSCJ z prowincji USC. Zapraszamy do obejrzenia relacji video z uroczystości. (https://rscjinternational.org/news/our-new-superior-general)

Rozpoczęłyśmy 3 tydzień Kapituły ze świadomością, że cały czas towarzyszą nam Magdalena Zofia, Filipina i całe Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa. Jako Kapituła podążałyśmy w atmosferze jedności, budując portret zbiorowy Zgromadzenia jako Ciała w jego obecnym ekosystemie.

 

Już we wtorek 02.08 o godz. 9:00 rozpocznie się wybór nowej Matki Generalnej. Bardzo prosimy o modlitwę w tych dniach przygotowania, modlitwy i rozeznawania! Oczywiście będziemy Was informować o wyniku najwcześniej jak będzie to możliwe.

Rozpoczęłyśmy drugi tydzień Kapituły bogatsze o szeroką wiedzę na temat rzeczywistości całego Zgromadzenia, przedstawioną przez nas wszystkie razem w obrazowej formie. Dla dopełnienia tego obrazu trzeba było poszukać tego, co kładzie się cieniem na naszym siostrzanym życiu. Zaczęłyśmy więc przyglądać się uważnie i rozmawiać w grupach roboczych i w parach o tym, co może szkodzić dobru i zaufaniu między regionami, krajami i kulturami. Wymiana zdań między nami była przejrzysta i szczera.

Pierwszy i częściowo drugi tydzień Kapituły przeznaczony był na poznawanie naszej rzeczywistości. Ważnym elementem tego poznawanie był tzw. "Otwarty Market", który pozwolił na odkrywanie tego czym żyją inne kraje. Każda prowincja przygotowała swoje stoisko, gdzie mogła pokazać w kreatywny sposób zaprezentować apostolstwo, Siostry, realia polityczne i społeczne. Poniżej możecie zobaczyć relację video podzieloną na Regiony:

Zapraszamy na pierwsze podsumowanie z Kapituły Generalnej. Otwarciu Kapituły Generalnej towarzyszyły trzy ważne momenty: konferencja Matki Generalnej, rytuał wezwania po imieniu każdej kapitulantki oraz Eucharystia otwierająca. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych z tych momentów!