Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

 

To pytanie Jezusa, skierowane do uczniów nieustannie wracało do nas, uczestniczących w Akademii Szczęśliwego Życia dla młodzieży. Wspólnie z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych przyjechaliśmy do Domu Rekolekcyjnego w Suchej na Pomorzu i szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Co nas czyni szczęśliwymi ludźmi? Każdy udzielił innej odpowiedzi na to pytanie, ale nawzajem się inspirowaliśmy i ubogacaliśmy.

 

W pogłębianiu relacji z Bogiem służyły nam poranne medytacje, codzienna Eucharystia z homilią o. Mieczysława Łusiaka SJ, wieczorna modlitwa, a także rozmowy duchowe oraz warsztaty ,,modlitwa w ciele”, prowadzone przez s. Marię Druch oraz Panią Katarzynę Raabe. Każdego dnia spotykaliśmy się w mniejszych grupkach na rozmowę, wymianę myśli, dzielenie się przeżyciami.

 

Uczestnicy codziennie uczyli się sztuki komunikacji w trakcie kilkugodzinnych warsztatów Komunikacji bez Przemocy, prowadzonych przez certyfikowanych trenerów tej metody, Państwa Beatę i Piotra Hołdyniów.

 

Stałym punktem dnia w trakcie Akademii była rekreacja, a cały pobyt przeżywaliśmy w bliskości z naturą, w otoczeniu pól i lasów.

 

 

s. Barbara Olejnik rscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA