Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

 

2 października - w liturgiczne wspomnienie Aniołów Stróżów - swoją działalność wznowił parafialny KLUB MŁODEGO WĘDROWCA, którego inicjatorką i opiekunką jest s. Agnieszka Augustyniak RSCJ. W każdą sobotę, chętne dzieci spotykają się na wspólnej zabawie, którą rozpoczynają krótką modlitwą w kościele parafialnym, pw. św. Stanisława Kostki w Gdyni.

Celem pierwszego w tym roku spotkania była integracja grupy i... zbudowanie Anioła Stróża z materiałów, które można znaleźć w lesie. Zabawa

Kilka dni temu zakończyły się półkolonie w parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Gdyni.


Półkolonie zorganizowała i poprowadziła s. Agnieszka Augustyniak rscj, a wspierały ją jako wychowawczynie: s. Barbara Olejnik rscj, s. Urszula Krajewska rscj i nasza kandydatka Ilona Matuszewska.


Prawie sześćdziesięcioro dzieci przez dwa tygodnie świetnie się bawiło, odwiedzając ciekawe miejsca w Trójmieście i okolicach. Każdy dzień przynosił jakąś nową atrakcję: wizytę w ZOO, sali zabaw, na basenie, w

 

 

Drogie Siostry i Rodzino Sacré Coeur,


Przygotowując się do Uroczystości Najświętszego Serca Jezusa i zanurzenia w Jego przebitym Sercu, Sercu otwartym zarówno na radość jak i cierpienie, przesyłamy wam wyrazy MIŁOŚCI, SOLIDARNOŚCI I NADZIEI.


Cóż za rok przeżyliśmy od ostatniego listu, który otrzymaliście ode mnie na Uroczystość Serca Jezusa w czerwcu 2020! Czytałam ostatnio ten list ponownie i uderzyły mnie następujące słowa:


Po raz pierwszy odkąd staliśmy się globalną

Serdecznie zapraszamy na 2-dniowe rekolekcje online w międzynarodowej grupie młodych ludzi z całego świata, które pozwolą wsłuchać się w bicie Serca Boga we własnym życiu i w świecie.

Rekolekcje odbędą się w dniach: 12-13 czerwca 2021 r. i będą prowadzone w 3 językach: angielskim, hiszpańskim i francuskim.

Zapisy i więcej informacji znajduje się tutaj:

https://rscjinternational.org/news/online-reflection-and-prayer-retreat-young-people-june-12-13-2021

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku z tegorocznych obchodów święta św. Magdaleny Zofii w naszej Szkole Podstawowej Sacré Coeur w Tarnowie:

 

św. Magdalena Zofia Barat

Jedną z charakterystycznych cech Magdaleny Zofii jest to, co możemy nazwać „pasją dla całkowitej wyłączności”. W swoich postanowieniach rekolekcyjnych pisze:


"O Jezu, moje światło i moje życie, pragnę znać tylko Ciebie, kochać tylko Ciebie, pragnę, abym nie ja żyła, ale Ty, dla Ciebie, w Tobie…"


Pozwólmy rodzić się Jezusowi w naszych myślach, słowach, czynach, uczuciach; nie opierać się na intelektualnych dociekaniach, ale otworzyć się na światło poznania Pana; być pewnym nie własnej

Dziś mija 220 lat od założenia naszego Zgromadzenia. Z tej okazji Matka Generalna prosi wszystkich Was o modlitwę:

Zagranicznym turystom Filipiny mogą się jawić jako przyrodniczy raj na ziemi i szybko rozwijające się, demokratyczne państwo. Stabilność makroekonomiczna przyciąga inwestorów a wzrost gospodarczy w poprzednich latach wynosił ok. 6%. Mimo tych wskaźników rozwoju, Filipiny pozostają krajem biednym, skorumpowanym i - w wielu podstawowych obszarach - niewydolnym. Tamtejsza demokracja stanowi mutację państwa kolonialnego, w którym zasoby od wieków pozostają w rękach bogatych klanów kontrolujących i

Filipina Duchesne miała, jak to lubię nazywać, Globalne Serce. Przez to, Filipina wydaje się być szczególnie zachęcającym modelem dla naszego 21-wiecznego świata.


Globalne serce jest bardzo proste do zrozumienia: to serce, które przeszło od słodkiego zatrzymania się w ego-centrycznym punkcie, przez grupo-centryczny punkt (moje plemię, moja rasa, moja grupa socjalna), aż do świato-centrycznego punktu. Globalne serce przesunęło środek ciężkości zainteresowania i współczucia z "ja" na "my"

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA