Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.

Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. (Mt 11,2-11)

Modlitwa przygotowawcza: prosić Pana, Boga naszego, aby wszystkie moje pragnienia, decyzje i czyny były w sposób czysty skierowane ku Jego chwale.

Prośba do tej medytacji: o ufność i wiarę w Jezusa, by nigdy nie zwątpić w Jego obecność przy mnie w różnych trudnych doświadczeniach.

Zaangażowanie wyobraźni: Wyobraź sobie Jana Chrzciciela w więzieniu.

Jan Chrzciciel jest w bardzo trudnej sytuacji, ogarnia go zwątpienie. Może i ty byłeś w sytuacji gdy do twojego serca zakradło się zwątpienie.

Jan Chrzciciel słyszy o Jezusie i wysyła swych uczniów, aby się jeszcze upewnić czy On jest Mesjaszem, Tym, którego zapowiadał i całe swoje życie poświęcił , aby przygotować Mu drogę.

Czy ty gdy przychodzą trudne chwile, szukasz też pomocy u Jezusa? Czy mówisz Mu o swych kłopotach i swym zwątpieniu?

Jezus odpowiada Janowi Chrzcicielowi wskazując na to, co się dokonuje : „niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię.” Jezus dodaje bardzo ważne zdanie:

A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.”

Prośmy o to, byśmy nigdy nie zwątpili w to, że Jezus jest przy nas w trudnych doświadczeniach.

Jezus daje świadectwo o Janie. Słuchaczom chce uświadomić stawiając pytania retoryczne, kim naprawdę jest Jan, że jest prorokiem i tym, którego zapowiadało Pismo Święte:

Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę.”

Jan wiernie wypełniał swoje powołanie. Poproszę Jezusa, aby pomagał mi odkryć moje życiowe powołanie i na nie odpowiedzieć.

Będę powtarzał: „ Jezu ufam Tobie!”

 

Przygotowała s. Małgorzata Łoboda rscj

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA