Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.
Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie

Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz? Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień. I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. (J 8,1-11)

Stanę w obecności Pana Boga

Poproszę Boga, Pana mojego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Jego Boskiego Majestatu.

Wyobrażę sobie

Zobaczę scenę z dzisiejszej Ewangelii. Przyjrzę się szczególnie kobiecie przyprowadzonej na rynek. Spróbuję zobaczyć co ona czuła przed spotkaniem z Jezusem i jak to spotkanie ją przemieniło

Poproszę o owoc medytacji

Poproszę o to, bym potrafił dostrzec swoją słabość i ogrom łaski, jaką Jezus obdarza mnie przebaczając mi moje grzechy

1. „Przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie”

Kobietę pochwycono na cudzołóstwie. To był fakt. Nie została ona fałszywie oskarżona i wiedziała dobrze co zrobiła. Stoi teraz po środku placu czekając na śmierć i wie, że według prawa to się jej należy. Tymczasem my tak często próbujemy się wytłumaczyć z naszych grzechów, mówiąc że jednak wcale nie tak źle zrobiliśmy, że to okoliczności nas zmusiły, że nie mieliśmy innego wyjścia...

Spróbuję spojrzeć na siebie w prawdzie, dostrzec słabości i ograniczenia. Czy umiem przyznać się sam przed sobą do popełnionych błędów? Czy umiem przyjść do Boga ze skruchą i nadzieją na nowy początek?

2. „W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować”

Jezus po raz kolejny pokazuje nam, że prawo to nie wszystko. Należy przede wszystkim zajrzeć w głąb naszego serca i zobaczyć, czy kierujemy się miłością, bo to przecież ona jest największym z przykazań. Zanim skarzemy bliźniego na śmierć, najpierw zobaczmy, że my również na nią zasługujemy.

Jaki jest mój stosunek do prawa? Czy nie wyliczam tych rzeczy, które się już nie „łapią” jako grzech? A przecież tego się nie da zmierzyć od linijki, bo ważne są nasze motywacje, stan naszego serca.

3. „I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz.”

Kobieta przyprowadzona na rynek wygrywa życie, zostaje jej dana nowa szansa. Komuś, kto otarł się o śmierć, nie trzeba mówić o wartości życia – on doskonale wie, że drugiej szansy nie można zmarnować. Jezus mówi „Idź i już nie grzesz”. To dla niej najcenniejsza wskazówka na drogę. Dostała drugą szansę, ale to od niej zależy czy ją właściwie wykorzysta.

Każdy sakrament pokuty to dla nas ratunek przed śmiercią. Dostajemy kolejną szansę na szczęście i musimy ją dobrze wykorzystać. Czy zdaję sobie sprawę z cudu jaki się dokonuje w konfesjonale? Czy prawdziwie postanawiam, że odtąd nie będę grzeszyć, czy może z góry wiem już, że nic mi z tej poprawy nie wyjdzie?

Porozmawiam z Jezusem jak z przyjacielem o tym co wydarzyło się na mojej modlitwie

Odmówię Ojcze nasz...

 

 

 

 

modlitwę przygotowała Ewa Bartosiewicz

 

 

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA