Zostałyśmy powołane, by być kobietami, które mówią o obecności Boga w naszym świecie i kochają do końca, aż do oddania życia.

 

Chcesz dzielić się z innymi swoimi darami?

Chcesz poznawać ludzi, budować nowe relacje,

 otworzyć się na nowe doświadczenie, które może przemienić Twoje serce?

 

Zapraszamy Cię do zaangażowania się w  Międzynarodowy Wolontariat Sacré Coeur.

 

Czym jest Międzynarodowy Wolontariat Sacré Coeur?

Międzynarodowy Wolontariat Sacré Coeur to wspólnota ludzi młodych, którzy pragną dzielić się tym co mają: talentami, pasją, radością, miłością….

Oparta jest ona na Duchowości Serca Jezusa, która zaprasza do odkrywania Serca Boga w świecie i równocześnie wzywa by być Jego Sercem w świecie. Poprzez posługę i spotkania formacyjne chcemy uwrażliwiać nasze serca na siebie samych, drugiego człowieka i całe stworzenie. Słysząc wołanie ludzi ubogich, wykluczonych nie możemy pozostawać na nie obojętni. Jezus, którego dotykał los najsłabszych, uczy nas służby opartej na współodczuwaniu i solidarności. Każdy człowiek jest istotą niepowtarzalną, niezależnie od religii, sytuacji materialnej, czy poglądów. W naszej posłudze chcemy przede wszystkim budować relacje oparte na szacunku i godności każdej osoby. Wolontariat jest przestrzenią gdzie możemy kształtować swoje serce w spotkaniu z Bogiem i drugim człowiekiem.

Wolontariat organizowany w Polsce jest częścią Wolontariatu Międzynarodowego Sacré Coeur, który w wielu krajach  (Francja, Hiszpania, Filipiny, Chile, Kongo, USA, Australia) istnieje już od wielu lat, co daje nam możliwość zaangażowania w całym świecie. Jest  on skierowany do osób młodych między 20 – 35 rokiem życia.

Z powodu trwającej pandemii, w tym roku koncentrujemy się na naszym kraju.

 

Wolontariat Sacré Coeur obejmuje:

  • Formację, na którą składają się:
    • weekendowe spotkania – co dwa miesiące
    • indywidualne towarzyszenie
    • praktyczne przygotowanie do posługi wolontariatu
  • Zaangażowanie indywidualne lub grupowe w miejscu zamieszkania.

Spotkania formacyjne odbywać się będą w Warszawie. Termin pierwszego spotkania to 7 listopada 2020. 

Jeśli chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w wolontariacie, dowiedzieć się więcej informacji zapraszamy do kontaktu z s. Violettą Zając rscj lub s. Dorotą Piesak rscj. 

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

s. Violetta tel: 694 739 921
s. Dorota tel: 500 549 441

© SACRE COEUR - ZGROMADZENIE NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA